Turpis mollis

Sea summo mazim ex, ea errem eleifend definitionem vim. Ut nec hinc dolor possim mei ludus efficiendi ei sea summo mazim ex.

Прес реліз “Державно-приватне партнерство для кібербезпеки критичної інфраструктури”

16.12.2021 року відбувся ФОРУМ: «Державно-приватне партнерство для кібербезпеки критичної інфраструктури – Впровадження 5G на об’єктах критичної інфраструктури, який завершив серію публічних заходів в рамках проекту «Кібербезпека в епоху цифрової економіки».

Організатори заходу: ГО «ВАІБІТ», Secure and Trustful Digital Environment Task Force, CSPA

У зазначеному заході взяли участь відомі експерти в галузі кіберзахисту, представники великого промислового бізнесу, оператори мобільного зв’язку , регулятори, Укразалізниця, ДП “ДерждорНДІ”, Комітет ВРУ з питань цифрової трансформації, найкращі експерти в області захисту інформації, громадськість, юристи, технічні та кібер спеціалісти. 

Традиційно офіційне відкриття Форуму розпочалося з урочистих промов.     З вітальним словом виступили Лілія ОЛЕКСЮК, к. н. з державного управління, Голова ГО «ВАІБІТ», позаштатний консультант Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації, вона привітала всіх учасників заходу і оголосила про відкриття Форуму. 

А далі приєдналися Андрій СЕМЕНЧЕНКО член  НКРЗІ, професор кафедри інформаційних технологій Київського національного університету культури і мистецтв, доктор наук з державного управління, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, висловивши свою думку, окреслив значущу цінність цієї проблеми, побажав всім учасникам успіхів.

З вітальним словом і гарними новинами про те, що  саме сьогодні, Верховна Рада України прийняла Закон “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку” приєднався   Олександр ФЕДІЄНКО, заступник голови Комітету, голова підкомітету цифрової інфраструктури, електронних комунікацій та смарт-інфраструктури Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, привітав, всіх причетних до цієї події, і побажав творчих успіхів наголосивши,  що в новий рік ми стартуємо з новою системою електронних комунікацій. 

Про нове регулювання електронних комунікацій – шлях до Єдиного цифрового ринку розповіла ЄС Юлія ГАРЯЧА, керівник експертної групи з питань європейської та євроатлантичної̈ інтеграції̈ Міністерства цифрової̈ трансформації̈ України, детально розповіла, що  зроблено у цьому  напрямі і які питання ще потрібно вирішити.

Активну участь у дискусії приймав Олександр БАКАЛИНСЬКИЙ к.т.н, директор Департаменту кіберзахисту Адміністрації Держспецзв’язку у своєму виступі він наголосив, що захист критичної інфраструктури від небезпек, загроз та нападів  є нагальним питанням і потребує кропіткої роботи. 

Так, у рамках пленарного засідання «Укрзалізниця та впровадження технологій 4G і 5G – як це було в Німеччині, чого очікувати в Україні», розповів наш шановний колега  Ульріх Плате, керівних відділу інформаційної безпеки компанії Atene KOM GmbH (Німеччина).

Кирило ГОРОХОВСЬКИЙ, науковий співробітник відділ стратегічного розвитку та реформування дорожньої галузі Державне підприємство «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П.Шульгiна» він висловив своє  бачення, щодо впровадження 5G.

На засіданні Форуму було заслухано доповідь: «5G – БАЗОВА ПЛАТФОРМА РОЗВИТКУ SMART GRID ТЕХНОЛОГІЙ В ЕНЕРГЕТИЦІ», яку представив Володимир КОЗИРСЬКИЙ, д.т.н., професор, Заслужений діяч науки і техніки України, директор Технопарку «Інновації в енергетиці» LLC АЛОТЕК (Україна, Болгарія).  Він окреслив вектор подальшого розвитку енергетики з впровадженням 5G, що чекає людство в майбутньому з використання технології SMART GRID в енергетиці?

До пленарної дискусії: «Промисловий об’єкт і впровадження 5G для управління процесами виробництва – ризики, загрози?  долучився  Євген ВЛАДІМІРОВ, Головний інженер Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, заступник міністра енергетики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації 2020-2021, – Член наглядового комітету Центру передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки 2021, співавтор Концепції кібербезпеки енергетичної галузі України 2021-2024, він навів статистику по рокам про персональні дані які  були з компроментовані і враховуючи факт останніх новин у сфері кібербеспеки ми розуміємо, що виклики тільки починаються. Підводячи підсумки у своїй розмові він наголосив, що енергетика є найкритичнішим елементом в цій системі і без електроенергії  ми не зможемо користуватися інтернетом.

Про безпеку п’ятого покоління – виклики для фізичних осіб та інституційна неспроможність доповів співзасновник робочої групи з питань безпеки та довіри в цифровому середовищі Роман Хіміч. 

 Третє пленарне засідання розпочала Ксенія Волкова експерт  ГО «ВАІБІТ» представила доповідь «Сертифікація обладнання для мереж п’ятого покоління (5G)  та послуг, що надаються за  її використання, оцінка відповідності:  готовність України та міжнародний  досвід». Світ рухається і Україна повинна впроваджувати всі стандарти  сертифікація обладнання 5G.

Окреме слово було надано Данилу МЯЛКОВСЬКОМУ к.н.держ.упр., заступнику директора департаменту захисту інформації Адміністрації Держспецзв’язку, він назвав головні проблеми та загрози об’єктам критичної інфраструктури. 

Підводячи підсумки та урочисте закриття Форуму, Лілія ОЛЕКСЮК окреслила коло питань які потрібно вирішувати –  підготувати стратегію розвитку цифрової економіки, виконати економічні обрахування вартості технологій 5G та розробити дорожню карту для беспечного впровадження 5G.

Рекомендації щодо розвитку регулювання 5G: Рекомендації

Дякуємо всім, хто приєднався до заходу! Сподіваємося на довгі роки співпраці!   

Державно-приватне партнерство для кібербезпеки критичної інфраструктури – Впровадження 5G на об’єктах критичної інфраструктури

Програма:

Програма сайт16 (2)

Program:

Program 16,12 angl

 

В рамках проекту «Кібербезпека в епоху цифрової економіки» 16 грудня 2021 року, у форматі онлайн, відбудеться ФОРУМ на тему: «Державно-приватне партнерство для кібербезпеки критичної інфраструктури – Впровадження 5G на об’єктах критичної інфраструктури».

Безпека завжди була і залишається чи не найактуальнішим питанням, як для особи фізичної так і для юридичної . Сьогодні, коли в державі відбувається тиск зовнішніх факторів, шахрайство не «дрімає», сучасні технології не дозволяють «розслаблятися» – питання безпеки постають на перше місце у всіх сферах і галузях економіки, особливо у фінансовій сфері та у всьому бізнес-середовищі.

На заході виступатимуть:
Олександр ФЕДІЄНКО, народний депутат, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації;

Андрій СЕМЕНЧЕНКО, член НКРЗІ, професор кафедри інформаційних технологій Київського національного університету культури і мистецтв , доктор наук з державного управління, професор. Заслужений діяч науки і техніки України

Кирило ГОРОХОВСЬКИЙ, науковий співробітник відділ стратегічного розвитку та реформування дорожньої галузі Державне підприємство «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П.Шульгiна»

Роман КОМЕНДАНТ, заступник Голови Державного агентства автомобільних доріг України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації

Анатолій КОМІРНИЙ, заступник Міністра інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Гвоздіков СТАНІСЛАВ, заступник директора з євроінтеграції ДП “ДерждорНДІ”

Євген ВЛАДІМІРОВ, заступник Міністра енергетики України з питань цифрового
розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації

Володимир КОЗИРСЬКИЙ, д.т.н., професор, Заслужений діяч науки і техніки України, директор Технопарку «Інновації в енергетиці» LLC АЛОТЕК (Україна, Болгарія)

Ульріх ПЛАТЕ, керівних відділу інформаційної безпеки компанії Atene KOM GmbH
(Німеччина), яка консультувала компанію Дойчебанн щодо побудови мережі на залізниці у Німеччині; та інші

Ментори заходу- Укразалізниця, представники великого промислового об’єкта,
оператори мобільного зв’язку , регулятори, Комітет ВРУ з питань цифрової
трансформації, експерти, громадськість, юристи, технічні та кібер спеціалісти.

Організатори: ГО «ВАІБІТ», Secure and Trustful Digital Environment Task Force, CSPA

Тема для обговорення –питання безпеки, регуляторних актів, використання технічних та криптографічних засобі захисту інформації для забезпечення безпеки даних, а також відповідальних за телекомунікації на Укрзалізниці. 5G – базова платформа розвитку Smart Grid технологій в енергетиці

Адреса, місце та час проведення: онлайн захід, 10-16 година, час Київський

До участі запрошуються представники органів законодавчої та виконавчої влади, експерти в області кібербезпеки та протидії шахрайству, юристи, представники вищих навчальних закладів.

Посилання на реєстрацію:
https://docs.google.com/forms/d/1vL-yqBXOgcaU8QjB3wTC-FRJX2MQI8V7PEbNhMYBfdk

Порівняльний аналіз регулювання кібербезпеки 5G в Україні на Європейських країнах: Німеччині, Швеції, Фінляндії та країнах Балтії

09.12.2021року було проведено третій Круглий стіл: «Сертифікація
обладнання та послуг, оцінка відповідності – готовність України», який
проходив у рамках проекту «Кібербезпека в епоху цифрової економіки».
Організатори заходу: ГО «ВАІБІТ», Secure and Trustful Digital Environment
Task Force, CSPA
У зазначеному заході взяли участь відомі експерти: першою свою
ґрунтовну доповідь представила Лілія Олексюк, Голова ГО «ВАІБІТ»,
позаштатний консультант Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації,
к.н. з державного управління. Виступ було присвячено темі: порівняльного
аналізу регулювання кібербезпеки 5G в Ізраїлі. Вона зазначила, що на
сьогодні представлена тема є однією з малодосліджених проблем і потребує
вивчення досвіду інших країн світу. Володимир Козак, в.о. начальника
Державного науково-дослідного інституту технологій кібербезпеки та
захисту інформації, розповів як іде підготовка до сертифікації в Україні. Про
ситуацію щодо впровадження 5G у Литві і як проходить сертифікація
обладнання, поінформувала Вільма Місюконене, експерт з політики у сфері
цифрової економіки (Литва). Ульріх Плате, керівник відділу інформаційної
безпеки компанії Atene KOM GmbH (Німеччина) поділився прикладом як
процес сертифікації відбувається у Німеччині, які питання виникають і що
корисне з їх досвіду можна взяти для України.
Також, в дискусії приймали участь Ксенія ВОЛКОВА експерт ГО
«ВАІБІТ» та Андрій СЕМЕНЧЕНКО, член НКРЗІ, професор кафедри
інформаційних технологій Київського національного університету культури і
мистецтв, доктор наук з державного управління, професор, Заслужений діяч
науки і техніки України, вони окреслили проблематику і актуальність теми та
озвучили перелік питань, які потрібно вирішувати щодо впровадження
сертифікації обладнання та послуг в Україні.
Цілком закономірно, що у підсумковому обговоренні результатів
круглого столу наголошувалось на необхідності поглиблення досліджень
цього питання та плідного співробітництва з представниками органів
законодавчої та виконавчої влади, експертами в області кібербезпеки та
протидії шахрайству і провідними юристами країни.
У планах організаторів продовжити серію публічних зустрічей, наступна
планується 16.12.2021року.

Посилання на звіт: https://vaibit.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/звіт.pdf